Aktualności

Uwaga! Zmiana cen biletów.

Szanowni Pasażerowie! Zgodnie z Zarządzeniem nr 2238/DG/2022 Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle z dnia 18 października 2022 r. w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe środkami publicznego transportu zbiorowego, z dniem 1 listopada 2022 r. zmienia się cennik opłat oraz rodzaje biletów. Do dyspozycji Pasażerów będą następujące bilety:

 • jednoprzejazdowe;
 • 90-minutowe;
 • 24-godzinne;
 • dwuprzejazdowe;
 • miesięczne.

Ważne: bilety obecnie obowiązujące zachowują ważność do 30 kwietnia 2023 r.
Szczegóły dotyczące cen i formy dystrybucji poszczególnych rodzajów biletów w poniższym Zarządzeniu – prosimy o zapoznanie się. link

UWAGA OBYWATELE UKRAINY!

Informujemy, że obywatele Ukrainy będą mogli korzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK Kędzierzyn-Koźle w okresie od 22 kwietnia do 30 czerwca 2022r. Warunkiem jest wyrobienie w Punkcie Obsługi Klienta elektronicznego biletu eMZetKi na podstawie dokumentów potwierdzających tożsamość Pasażera oraz datę przekroczenia granicy. Osoby zainteresowane zapraszamy z oryginałami niezbędnych dokumentów do Punktów Obsługi Klienta: Kędzierzyn – kasy biletowe MZK przy ul. Kozielskiej 2 oraz POK przy ul. Pionierów; Koźle – POK przy ul. Piastowskiej.

Treść uchwały:

https://mzkkk.pl/wp-content/uploads/2022/04/Uchwa%C5%82a.XLIV_.512.22.2022-03-31.pdf

Uwaga! Zmiana cen biletów.

Szanowni Pasażerowie! Od 1 marca br. zmieni się zakres rodzajów biletów, zaczną też obowiązywać nowe ceny biletów za przejazdy autobusami MZK. (link do zarządzenia)   W wersji papierowej będą Państwo mieli do dyspozycji:

 1. bilety jednorazowe (1,50 zł ulgowy i 3,00 zł normalny), do nabycia w Punktach Obsługi Klienta i punktach handlowych mających w swojej ofercie bilety MZK;
 2. nowość – bilety 2-przejazdowe w cenie 3,00 zł za bilet ulgowy i 6,00 zł za bilet normalny. Bilety te będą dostępne wyłącznie u kierowców, po zlikwidowaniu wydzielonych stref i przywrócenia dystrybucji biletów u kierowców.

Z obiegu wycofane zostaną karnety 5- i 10-przejazdowe.

Zmiany obejmą także bilety okresowe, tzn. wprowadzone zostaną bilety okresowe imienne na jedną, dwie i na wszystkie linie, zlikwidowane natomiast zostaną bilety okresowe na okaziciela i trasowane.

Dobra wiadomość dla Posiadaczy elektronicznego biletu regulujących opłatę za przejazd za pomocą e-portmonetki – eMZetKa da Pasażerowi możliwość otrzymania zwrotu części kwoty za przejazd – wystarczy „odbić” eMZetKę przy wejściu i wyjściu z pojazdu, wtedy automatycznie zostanie zwrócona kwota 0,20 zł w przypadku biletu normalnego i 0,10 zł w przypadku opłaty ulgowej, tym samym opłata będzie wynosiła analogicznie 2,80 zł i 1,40 zł.

UWAGA! Termin wykorzystania wszystkich obecnie obowiązujących biletów papierowych upłynie z dniem 31 sierpnia 2021 r. (link do zarządzenia)

Wnioski internetowe o wydanie karty eMZetKa.

Zapraszamy do odbioru karty eMZetKa osoby które złożyły wnioski przez Portal Pasażera. Karty można odbierać w dowolnych Punktach Obsługi Klienta w następnym dniu roboczym po złożeniu wniosku
internetowego. Do odbioru karty niezbędne są: dokument potwierdzający tożsamość oraz dokumenty potwierdzające prawo do korzystania z ulgi.
Lista punktów dostępna w zakładce Punkty Obsługi Klienta lub przez link:

Punkty sprzedaży

Bilet elektroniczny eMZetKa

Zbliżeniowy bilet eMZetKa to nowa, dogodna forma elektronicznej płatności za przejazdy autobusami miejskimi, która została uruchomiona od 1 marca br. Karta ta zawiera najważniejsze informacje – wizerunek i podstawowe dane o jej Właścicielu oraz dane o ewentualnie przysługujących Pasażerowi ulgach.

Zalety eMZetKi to przede wszystkim:

 • możliwość zakupu biletów okresowych on line;
 • możliwość uiszczania opłat jednorazowych (także za współpasażera) na zasadzie e-portmonetki;
 • możliwość doładowania e-portmonetki on line – środki na karcie nie ulegają przeterminowaniu – można je wykorzystać w dowolnym czasie;
 • brak obowiązku posiadania dokumentów potwierdzających prawo do przejazdów ulgowych i bezpłatnych.

Kasowniki do obsługi eMZetKi są jednocześnie terminalami – za przejazd można zapłacić zwykłą kartą bankową.

Jak stać się posiadaczem eMZetKi?